אוסטריה

אוסטריה היא מדינה מתקדמת במערב אירופה אשר מונה כ 9 מליון תושבים, כ 30% מהתושבים באוסטריה חיים בעיר הבירה וינה ובמטרפולין שלה.

אוסטריה מחולקת לתשע מדינות, ביקרתי בשלוש מתוכן, וינה, זלצבורג וטירול.

כיאה לעיר בירה במדינה אירופאית בוינה יש הכל, מוזיאונים, מבנים מרשימים, היסטוריה יהודית, בתי כנסת מרשימים, פארקים יפים ועוד המון מקומות לראות ולחוות.

מומלץ לבקר בשוק נאשמרכט , בבית האופרה אשר גם אם לא נכנסים אליו המופעים מוקרנים על מסכי ענק מחוץ לבניין , כמובן שביקור בקתדרלת סן סטפןו (St. Stephen`s Cathedral) וכן קתדרלת סטפן הקדוש מאוד מומלצות וכן ביקור בארמון המלכותי הופבורג ובארמון שונברון  שבו נמצא גם גן החיות העתיק בעולם אשר בו ניתן לראות את דובי הפנדה אשר נמצאים בסכנת הכחדה. ישנו גם את הפרלמנט, אתרי ספא מצוינים, שייט על הדנובה ועוד המון פעילויות.

בביקור עם ילדים מומלץ להיות גם בסטאדפארק -פארק העיר וכן פארק השעשועים פארטר אשר בניגוד לרוב פארקי השעשועים בעולם אין תשלום בכניסה אך לכל מתקן תצטרכו לשלם בנפרד.

לא ניתן לבקר בוינה ללא ביקור בכיכר היהודים  Judenplatz , ניתן לראות את האנדרטה לזכר קורבנות השואה, מוזיאון כיכר היהודים וכן שרידים של בית הכנסת הראשון מתקופת ימי הביניים.

קניות ניתן לעשות במדרחוב קרטנר וכן במרכז הקניות SCS SHOPPING CENTER  אשר בו ישנם חנויות רבות בכל טווחי המחירים.

בזלצבורג ובחבל טירול ישנם המון אטרקציות ופעילויות, ממליץ לשכור דירה/צימר(חדר בגרמנית) באחת מהעיירות מדרום לזלצבורג, בכל יום ניתן להנות ממסלול רגלי, עליה על רכבל ופעילויות רבות ברכסים הגבוהים ולקנח את היום באתרי הספא או בריכות מושקעות אשר רובם מתאימות לכל מזג אוויר וכוללות אטרקציות מיוחדות כמו קולנוע כחלק ממסלול אבובים.

חמשת האטרקציות הטובות ביותר הם:

1.      דרך גרוסגלוקנר – נסיעה בכביש אשר משלב נופים מהיפים בעולם עם 11 תחנות שונות שבהם ניתן לעצור, מסלולים רגלים, בתי קפה ועוד.

2.      טירת וורפן ומופע העופות הדורסים – טירה מתקופת ימי הביניים עם חדר עינויים וכן מטבח אשר בו הכינו שמן רותח לשפוך על האוייבים אשר התקרבו לטירה. מופע העופות הדורסים הוא ללא ספק החלק המרשים ביותר בביקור בטירה זו.

3.      מערת הקרח בוורפן – הדרך אל מערת הקרח כלל לא קלה ולא מתאימה לילדים קטנים ובנוסף חייב להגיע עם לבוש חם אך החוויה בתוך המערה במיוחד בקיץ של מערת קרח הוא מרשים מאופן בלתי רגיל. מציע לקחת את הזמן, לעלות לאט, להנות מהנוף בדרך ולא להתמקד ב 1400 המדרגות.

4.      מכרה המלח באלשטדט(בדרך מוינה לזלצבורג) – ניתן לראות את דרך הפקת המלח והחיים של הכורים, רוב ההסברים הם בגרמנית אך החוויה בהחלט מורגשת.

5. ביקור בעיר זלצבורג – ביקור בגנים המרהיבים של ארמון מיראבל, ביקור בארמון הלבורן עם שפע של מזרקות מים שמשפריצות על כולם, מוזיאון הטבע המרשים וכן עצירה בחנויות שוקולד מוצרט הרבות .

פרט לאטרקציות הנ"ל ישנם עוד המון אטרקציות אחרות אשר כלולות בכרטיס אשר ניתן לקנות, הכרטיס נקרא זלצבורג קארד, ניתן לקנות אותו מהארץ עם חוברת בעברית והסבר  על כל הפעילויות.

מכל היעדים אשר ביקרתי באירופה אין לי ספק שאוסטריה ובמיוחד חבל זלצבורג הכי מתאימים לטיול של כעשרה ימים עם ילדים, המחירים של הלינה והאוכל מאוד זולים ,הנופים משגעים, האטרקציות הרבות אשר רובם כלולות בכרטיס זלצבורג, המחשבה שכמעט בכל מסעדה או אטרקציה יש פינה לילדים ללא ספק מציבה את אוסטריה באירופה כבחירה הראשונה שלי ליעד לטיול משפחתי עם ילדים.

שווקים צבעוניים

בריכות ואתרי ספא

ערב פולקלור מקומי

מופע עופות דורסים בטירת וורפן