איטליה

פיצה, פסטה, גלידה, ארנצ'יני, ניוקי, רביולי ועוד המון מאכלים "מרזים" ביעד מטורף זה.

בארץ המגף חיים כ 60 מיליון תושבים, למרות הבעיות הכלכליות המרובות בארץ זו איטליה היא היצרנית השניה בגודלה באיחוד האירופאי(אחרי גרמניה) וכן יצואנית של תחומים רבים.

בכל יעד באיטליה מרגישים שוני במאכלים, באנשים ואפילו בנוף.

את הטיול באיטליה אני כמובן ממליץ להתחיל בעיר הבירה רומא ולא לפספס את אזור טוסקנה וכן צפונית יותר את וונציה הקסומה ואת אזור אגם גארדה.

ברומא מומלץ לעשות סיור בקוליסאום, לבקר בפנתאון, לקחת סיור מודרך בוותיקן, לא לוותר על השלכת מטבע במזרקת טרווי בליווי משאלה, לעלות במדרגות הספרדיות ולבלות בפיאצה נבונה.

בכל יעד באיטליה חייב להיכנס למסעדה מקומית, לאכול פסטה טריה ופיצה עם הרים של עלים וחובה לטעום את הגלידות המטורפות.

בחבל טוסקנה אשר נמצא צפונית לרומא יש המון יקבים שניתן לבקר בהם, טירות שניתן להתארח ובחלקן גם לישון. בפירנצה להנות משיטוט ברחובות שבהם כל בניין נראה כמו מוזיאון, לחצות את הגשרים הרבים , לנסוע לא רחוק לבניין פיזה לאכול אוכל מקומי ולהרגיש את הבדלי הטעמים בין המקומות השונים.

העיר מודנה אשר נמצאת בין פירנצה לאגם גארדה ידועה בעיקר במפעלים ובמוזיאנים המוטריים של החברות האיטלקיות המובילות בעולם, פרארי, מזארטי, למבורגיני, פגאני ועוד. ממליץ לא לפספס ביקור במפעלים או במוזיאונים וכן לשכור את אחד מהרכבים לנסיעה "רגועה".

ביקור באזור אגם גארדה מתאים במיוחד עם ילדים, ניתן לישון בבתי חווה אגריטוריסמו(Agriturismo) אשר הותאמו לאירוח תיירים, האזור הטוב ביותר להתארח הוא בדרום מזרח אגם גארדה כיוון שאזור זה מהווה את הנקודה הטובה ביותר לצאת לטיולים באזור, באגם גארדה ישנם המון מקומות לבקר, פארקי מים מושקעים , פארק שעשועים מיוחד(גארדלנד) , פארקי חבלים, ביקור בעיר סרימיונה הקסומה, טיול מסביב לאגם קומו ואגם מג'ורה, נסיעה צפונה להרי הדולמטים, ביקור בוורונה והגעה אל המרפסת של יוליה(רומיאו ויוליה) וכן בנסיעה קצרה של כשעה ניתן אף להגיע לביקור בוונציה.

לדעתי יום אחד בוונציה כלל לא מספיק, במיוחד אם רוציים לשוט אל האיים הקרובים ולכן כדאי לישון בוונציה לפחות ללילה אחד ולחוות יומיים בעיר ללא כבישים.

הנסיעה באיטליה ברכב מושכר היא פשוטה ומאוד ברורה אך צריך לשים לב לשני דברים עיקריים, בכבישי האגרה צריך לעבור רק בנתיבים שבהם רשום Cash, ייתר הנתיבים מתאימים למנויים. כמו כן חשוב לשים לב בכל עיר מרכזית לא להיכנס לאזורים אשר משולטים כ ZTL, סימון זה מציין שהכניסה היא רק לתושבים, ישנם מצלמות בכניסה לאזורים אלו ותיירים רבים מקבלים קנסות.

היסטוריה מרתקת, נופים חלומיים, מקומות שונים ומיוחדים ואוכל, אוכל, אוכל הכי טוב וטרי בעולם. איטליה הוא ללא ספק יעד חובה לביקור אשר מתאים למשפחות, לזוגות וגם למטיילים יחידים.

טירה בטוסקנה

מופע וארוחת אבירים