אנגליה

אנגליה אחת מהמעצמות הגדולות בעולם.

בעבר הרחוק עד אמצע המאה ה 20 שלטה הממלכה המאוחדת על מדינות רבות , בשיא שלה שלטה על כרבע משטח היבשה בעולם. עד היום ישנן 54 מדינות אשר בהן המלכה אליזבת עדיין נחשבת כמלכת המדינה(ברוב המדינות זה סמלי בלבד).

בירת אנגליה היא העיר לונדון המרשימה אשר ביקרתי בה מספר פעמים.

בלונדון יש הכל: אוכל טוב ומגוון, מוזיאונים מרשימים, מופעי החלפת משמרות בבית המלוכה, הופעות והצגות מושקעות ועוד המון מקומות לראות ולקנות במיוחד בשנים האחרונות כשערך השקל מאוד חזק אל מול הלירה שטרלינג, העלויות של רוב האטרקציות וכן של הקניות הן הוגנות ולפעמים אף זולות מארצות אירופאיות אשר משויכות לגוש האירו.

לחלק גדול מהאטרקציות בתשלום ניתן להוציא קופונים מאתר גרופון אנגליה.

https://www.groupon.co.uk/vouchers/london

עשר ההמלצות שאסור לפספס בביקור בלונדון:

1.ארמון בקינגהם – החלפת משמרות מתבצעת בימים ראשון, שני ושישי בשעה 11:00, לאחר החלפת המשמרות כדאי לטייל בהייד פארק המרשים.

2. הגלריה הלאומית לאומנות – הרבה ציורים מפורסמים וביניהם אחד מציורי החמניות של וואן גוך, ניתן גם לבקר במוזיאון המדע+הטבע אשר מתאימים גם לילדים.

3. ביג בן(בשנים האחרונות שעון זה היה בשיפוצים) – מומלץ לעבור לידו בדרך אל לונדון איי, גלגל ענק מרשים עם תצפית על כל לונדון, מומלץ לעלות בערב.

4.אתרים מרכזיים – רחוב אוקספורד, להנות מהמבנים ומשדרת החנויות , ניתן לבקר ברחוב בייקר סטריט המפורסם, ציינה טאון/Wardour Street וסוהו לאכול ביום ולבלות בלילה, טיול בכיכר טרפלגר וכן בכיכר ראסל, ניתן אף להיכנס למוזיאון מדאם טוסו המפורסם.

5.גשר לונדון – אטרקציה מיוחדת, העלייה קצת מפחידה כיוון שהרצפה מזכוכית שקופה ומלמעלה רואים את חציית המכוניות והרכבות(כאשר הגשר נפתח) .

6.קובנט גארדן – אזור יוקרתי, בכל יום ראשון יש הופעה של אמני רחוב, באזור זה נמצאים רוב התיאטראות של המופעים המושקעים, ממליץ ללכת למחזות זמר של סיפורי הילדים המוכרים גם כאשר הולכים ללא ילדים.

7.וונציה הקטנה – שייט בסירה אשר מגיע עד לשוק קמדן המיוחד אשר בו רוב החנויות מיוחדות ושונות, החנויות הוקמו בתוך אורוות סוסים ישנות.

8.סקיי גארדן – תצפית יפה על מרכז לונדון עם "גינה" מרשימה והרגשה של ישיבה בתוך יער, הכניסה בחינם בהזמנת כרטיסים מראש.

9.שורדיץ – בשנים האחרונות שכונה זו התעוררה לחיים בזכות אמנים רבים אשר מילאו את השכונה בגרפיטי יפה ומודרנית.

10.שווקים יפים ומיוחדים, ברוב השווקים חוץ מחווית הקניות ישנה אווירה מיוחדת, אוכל טוב ומוזיקה מוכרת בחלק ניכר מהחנויות והדוכנים:

א. בורו מרקט(Borough Market) – שוק אוכל מצוין, פתוח עד שעות אחר הצהריים.

ב. נוטינג היל – ניתן לראות את חנות הספרים המוכרת וכן את הבית עם הדלת הכחולה מהסרט נוטינג היל וכמובן להסתובב בשכונה ובדוכנים הרבים באזור זה.

ג. פורטבלו מרקט (Portobello Road Market)- פתוח ביום שבת, בשוק דוכנים של מוצרים רבים החל מבגדים, אוכל וחפצי אומנות.

ד. פטיקוט ליין (Petticoat Lane) – ידוע בשם שוק היהודים, פתוח ביום ראשון ובעיקרו הוא שוק בגדים קטן.

לסיכום, גם טיול של שבוע לא יכול להכיל את כל האטרקציות והחוויות ביעד זה ולכן לונדון הוא יעד שצריך להגיע אליו מספר פעמים, לרוב אחרי הביקור הראשון כבר מתאהבים, מתגעגעים ורוצים לחזור.

ארמון בקינגהאם