ארה"ב

ארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות

אחד מהיעדים היקרים יותר לטיולי משפחות, כמובן שניתן גם לחסוך בחלק מההוצאות.

גם בטיול אשר נמשך כחודש ויותר לא ניתן להיות בכל המקומות העיקריים ולכן כדאי לבחור באזור אחד בכל טיול.

ניתן לחלק את הטיולים הנפוצים בארה"ב ל 2:

החוף המזרחי.

החוף המערבי.

החוף המזרחי כולל את מדינת ניו יורק בצפון, ניו יורק היא העיר המאוכלסת והצפופה ביותר בארה"ב, מספר התושבים בעיר ניו יורק הוא כ 8.5 מיליון תושבים ובפרפריה מעל ל 20 מיליון תושבים. חלקו הדרומי שייך למדינת פלורידה והעיר הדרומית ביותר היא מיאמי.

החוף המערבי כולל את סיאטל בצפון ולוס אנגלס במרכז/דרום מערב. כמובן אחד מהיעדים המוכרים ביותר ואף המיוחדים ביותר הוא לאס וגאס אשר נמצא במדינת נבדה .

ישנו טרנד נוסף של טיולי road trip אשר בו חוצים את ארה"ב ממערב למזרח או בכיוון השני.

ביקור בצפון החוף המזרחי יכול לכלול גם טעימה קטנה מקנדה.

ההמלצה שלי לטיול הראשון בארה"ב הוא אל החוף המזרחי, לרוב הטיסות מישראל נוחתות בניו יורק, משם כדאי לטוס דרומה לאורלנדו או למיאמי.

אם מתחילים במיאמי ניתן לצאת לקרוז לאזור איי הבאמה וכן לבקר ברצועת קי ווסט, כמובן שגם במיאמי ניתן לשהות מספר ימים, ממיאמי ניתן לנסוע לאורלנדו עם רכב.

כאשר מתחילים באורלנדו (מומלץ להיות באזור זה כשבוע), מומלץ לשכור רכב, לחלופין ניתן ללון באחד מהמלונות אשר מהם ישנה תחבורה לכל הפארקים. אורלנדו הוא ללא ספק האזור אשר בו נמצאים הפארקים הטובים והגדולים בעולם, אני ממליץ לתכנן את ימים אלו כך, יום אינטנסיבי של אחד מהפארקים היפים אך מעייפים של רשתות יוניברסל או דיסני ויום אחד רגוע יותר בפארקי המים המרשימים וכן במרכז המבקרים של נאסא בקייפ קנברל המרתק אשר בו ניתן לראות בין הייתר את המיצג לזכר חללי המעבורת קולומביה אשר שם גם נכח האסטרונאט הישראלי הראשון אילן רמון ז"ל.

לטעמי פארק האטרקציות המרשים ביותר הוא ללא ספק היוניברסל סטודיו, כמובן שחייב לבקר גם במג'יק קינגדום(The Magic Kingdom) במיוחד עם ילדים קטנים. גם הפארקים הנוספים מרשימים ונותנים חוויה מיוחדת במינה. כדאי לקנות מספר ימים במרוכז בכדי לחסוך בהוצאות הגבוהות של הפארקים(הממוצע הוא כ 100$ לאדם ליום לכניסה לכל פארק).

מהדרום מומלץ לטוס לצפון מזרח ארה"ב, במידה ומעונינים לעבור לקנדה(ניתן לשכור רכב בארה"ב ולעבור איתו לקנדה ולראות את מפלי הניאגרה), בחזרה לארה"ב ניתן להמשיך עם הרכב לכיוון בוסטון ואז לניו יורק, לחלופין ניתן לעשות Rode trip קצר (כשלושה ימים) לטייל במפלי האצבעות(Finger Lakes), להיכנס למוזיאון בעיירה קורנינג ולהתרשם מתהליך הכנת הזכוכיות והצלחות האיכותיות אשר מוכרות גם בארץ. להמשיך למחוז לנקסטר באזור פנסילבניה, להתרשם מדרך החיים המיוחדת והצנועה של חברי כת האימיש. משם מומלץ להמשיך עד לוושינגטון, בירת ארה"ב , ביקור באנדרטאות המפורסמות, במוזיאונים המצוינים שהכניסה אל רובם היא בחינם וכן לראות את הבית הלבן.

בוושינגטון אני ממליץ להחזיר את הרכב השכור ולנסוע לניו יורק באחת מחברות האוטובוסים אשר מגיעות ישירות אל מרכז ניו יורק.

ניו יורק היא אחת מהערים הצבעוניות ביותר בעולם, הגשרים המפורסמים, השייט אל פסל החירות, האנדרטאות המרשימות ובראשם האנדרטה להנצחת אסון התאומים(הגראנג זירו), ביקור בצינה טאון, הגעה לוול סטרייט, רכיבה על אופניים בסנטארל פארק, בילוי בטיים סקוור ביום וכמובן גם בלילה, ללכת להופעה או מחזמר בברודוואי, לבקר בברוקלין, להנות מאוכל של כל התרבויות והטעמים בעולם, לעשות קניות איכותיות וזולות באזור זה וכן לא רחוק מניו יורק בקניון ג'רזי גרדנס ועוד המון דברים לעשות, לראות, לטעום ולהרגיש.

כפי שרשמתי כבר בפתיח, ארצות הברית הוא ללא ספק

היעד המוביל לטיולי משפחות.

האמיש מחוז לנקסטר, פנסילבניה