בולגריה

בולגריה היא מדינה במזרח אירופה ,בירתה סופיה היא גם העיר הגדולה ביותר.

בבולגריה יש נופים מהממים, מסלולים רגליים קסומים, אתרי סקי מהממים וכן עיירות חוף אשר ממוקמות בסמיכות לים השחור.

ביעד זה ביקרתי בערים ורנה ובורגס, שתיהן ערי חוף אשר מתאימות לחופשות בעיקר בתקופות הקיץ אך חוץ מחופשת בטן גב יש המון מה לראות ביעדים אלו.

בורנה יש טיילת יפה, שווקים אותנטים, חוף ים עם שמורה (חולות הזהב) מרשימה, דולפינריום גדול אשר ממוקם במתחם אשר נקרא פארק הים ובו ישנם עוד מספר אטרקציות.

מומלץ גם לנסוע אל יער האבנים – Pobiti Kamani ולצפות בעמודי אבן המתנשאים לגובה של כ 12 מטר, לא הצלחתי למצוא הסבר לתופעה מיוחדת זו.

בורגס לא שונה באופן מהותי מורנה, בבורגס יש כפר דיגים קטן (נאסבר) עם מסעדות דגים טובות, פארק מים גדול ומושקע, רצועת חופי ים וטיילת יפה אשר נקראת Sunny beach ובה יש גם קזינו מהודר והמון מועדונים אשר מיועדים בעיקר לצעירים. בנוסף יש בית כנסת מרשים אשר נבנה בסוף המאה ה 19.

לחובבי המסלולים הרגליים מומלץ להגיע אל מתחם האגמים אשר נמצא צפון מערב לבורגס, חוץ ממסלולים מהנים ניתן גם לצאת לשייט באזור זה.

ממליץ להסתכל על תמונת מחירון הנזקים של אחד מהמלונות המועדפים על הצעירים אשר מגיעים מישראל.

לדעתי היופי האמיתי הוא כשיוצאים מהערים, בכפרים הקטנים, המפגשים עם הצוענים באזור ואירוח בבתי המקומיים. מומלץ ליצור קשר עם נהג מונית מקומי אשר יכול לקחת למקומות מיוחדים ואותנטים, חשוב לסגור על מחיר לפני הנסיעה לכל יעד.

אני בהחלט ממליץ על חופשה ביעד זה, לשלב חופשה של בטן גב עם טיולי כפרים וביקור במקומות נוספים.