בלגיה

בלגיה היא מדינה אשר מונה כ 12 מליון תושבים, פיליפ הוא מלך הבלגים ובניגוד לרוב בתי המלוכה באירופה, לבית המלוכה של בלגיה יש סמכויות פוליטיות.

עיר הבירה של בלגיה היא בריסל אשר משמשת גם כעיר הבירה של האיחוד האירופאי. בבריסל ממוקמים מוסדות השלטון של בלגיה.

פרט לעיר הבירה הערים המרכזיות לביקור בבלגיה הן: אנטרוופן, ברוז' וגנט. כל אחת מהערים שונה ומיוחדת.

בבריסל ניתן לבקר בחלק ממוסדות השלטון, בארמון המלך(פתוח למבקרים רק בחודש אוגוסט) בפסל של הילד המשתין(מאנקן פיס), הכיכר הגדולה, מספר קתדרלות מרשימות, האטומיום שהוא בניין פלדה בצורה של אטום ועוד מספר רב של אטרקציות למבוגרים ולילדים.

בגנט אסור לפספס ביקור באתרים הגותיים המרשימים, להנות מהטיילת היפה והמיוחדת , המוזאונים המיוחדים, באנטרוופן ניתן לבקר בבית העירייה, הכיכר הגדולה ובעוד מספר חוויות כיהיה לעיר ארופאית מרשימה.

לטעמי העיר היפה ביותר בבלגיה היא ברוז', בעיר זו יש תעלות מרשימות, טירות מיוחדות, אווירה רומנטית, מבשלות בירה איכותית ומעל הכל ריח של שוקולד אשר אופף את העיר. ביקור בברוז' חייב לכלול את מוזיאון השוקולד וההסברים ליצירת שוקלד.

פרט לתמצית המקומות והאתרים אשר רשמתי על בלגיה, בלגיה גם מאוד מתאימה לטיולי משפחות עם ילדים, בבלגיה יש המון אטרקציות, בריכות והתאמה מלאה לטיול משפחתי מהמם, בארץ ישראל בלגיה לא זוכה לתהילה אשר לה זוכות הולנד ודרום גרמניה כעיר אשר מתאימה לטיולי משפחות אך זה יעד מקסים ולחלוטין מומלץ לא לוותר עליו.