גרמניה

בהתחלה החיבור לגרמניה בכלל לא היה לי פשוט.

נרתעתי מביקור במדינה המורכבת הזאת, עם הזמן למדתי להכיר אותה ואת האנשים אשר גרים בה. לא היה מקום אחד בגרמניה אשר חששתי והסתרתי את היותי יהודי מארץ ישראל.

מבחינתי ההגעה שלי לשם בכל פעם מחדש היא סוג של הניצחון הקטן שלי.

גרמניה היא המעצמה הכלכלית הרביעית בגודלה בעולם עם כ 85 מיליון תושבים, מובילת האיחוד האירופאי.

בשנים האחרונות ביקרתי בגרמניה פעמים רבות, בצורה עצמאית, עם אישתי ועם ילדיי, בעמוד זה אמליץ על 2 יעדים עיקריים, דרום גרמניה(אזור היער השחור) וצפון גרמניה, הבירה ברלין, כמובן שישנן ערים נוספות אשר מתאימות לביקור ביעד זה, כמו קלן, דיסלדורף,פרנקפורט,דרזדן, מינכן אשר ביקרתי בהן וגם להן יש מה להציע.

נתחיל בפרייבורג, בירת היער השחור והנקודה המושלמת ביותר ליצאה לטיולים משפחתיים.

הדעה הרווחת היא שהשם היער השחור ניתנה לו בשל ריבוי העצים הצפופים בגובה רב אשר לא מאפשרים לקרני השמש לחדור אל מעמקי היער.

באזור פרייבורג מומלץ לשכור רכב או קראוון, התחבורה הציבורית לא מאפשרת הגעה לכל האטרקציות מסביב לעיר באופן קל ונוח.

פרק הזמן האופטימלי לאזור היער השחור הוא 10 ימים. ישנם מספר כרטיסים בתשלום אשר מאפשרים כניסה לאטרקציות ויעדים רבים החל מפארקים רבים ובחלק מהכרטיסים אפילו פארק אירופה הגדול והמפורסם אשר נמצא צפונית מהעיר פרייבורג ועד למגרשי מיני גולף/באולינג/בריכות/מגלשות הרים/מכרות/אתרי ספא רבים ועוד אטרקציות רבות ומגוונות.

את חלק מהכרטיסים השונים והפירוט לכל אטרקציה ניתן לרכוש מהארץ, עם תרגום לעברית והמלצות לכל אטרקציה לפי מיקום. כמו כן הרכבים משפחתיים שונים אשר מאפשרים "ניצול" מקסמיאלי של עלות הכרטיס  מול השימוש.

המפורסם בהם נקרא כרטיס היער השחור , (Schwarzwald Card) Black Forest Card , כרטיס זה מאפשר כניסה לכ – 160 אתרים ואטרקציות.

הכרטיס המשתלם ביותר כולל בתוכו את הכניסה לפארק אירופה, אחד מהפארקים היפים והמיוחדים באירופה, פארק אירופה כולל מתחמים לילדים קטנים וכן מתקני אקסטרים מרשימים.

בתוך פארק אירופה ישנו מתחם של בתי מלון וזאת כיוון שביום אחד מאוד קשה להספיק ולחוות את כל הפארק, לשוכרי הקראוון ניתן להחנות ולישון בקראוון בסוף היום(בתשלום נוסף) ולהיות שם למשך ימים נוספים. בפארק עצמו כל מתחם שייך לארץ אחרת באירופה והכל מעוצב ונראה בהתאם כולל תלבושות של נותני השרות, מסעדות ומאכלים אשר מתאימים לכל חבל ארץ.

חוץ מפארק אירופה ניתן להנות בכל יום מאטרקציות רבות ומגוונות, מסלולים רגלים מהנים, מכרות פחם מרתקים, רכבות ערים מהירות, בריכות ואתרי ספא מרשימים ועוד המון פעיליות לילדים ולמבוגרים.

ברלין – עיר הבירה , עד היום גם לאחר יותר מ 30 שנה מנפילת החומה ואיחוד גרמניה עדיין ניתן לראות בבירור הבדל בין מזרח ברלין למערב ברלין. בברלין יש אתרים מרשימים, מוזיאונים מרתקים, מסעדות טובות ועוד המון מה לראות ולעשות.

להלן ההמלצות שלי על 10 המקומות לביקור בברלין:

צ'קפוינט צ'ארלי – כינויו של מעבר הגבול שדרכו חצו אנשי צבא ודיפלומטים את הגבול בין מזרח העיר למערבה.

מוזיאון הטופוגרפיה של הטרור – תערוכה של מטה הגסטפו, המפקדה הראשית של האֶס-אֶס והשירות החשאי של האֶס-אֶס.

המוזיאון היהודי בברלין – תולדות יהדות גרמניה מימי הביניים ועד ימינו. בכל תקופה יש תערוכות מרשימות של אמנים ישראלים מובילים.

גלריית איסט סייד(חומת ברלין) -הקטע הארוך ביותר של חומת ברלין אשר נותר, גלריית ציורים כולל ציור המשלב את דגל ישראל ודגל גרמניה.

בית הכנסת החדש – שימש כבית הכנסת המרכזי של ברלין לפני ההפצצות של בעלות הברית(1943).

ביקור במזרח ברלין באלכסנדרפלאץ- צפיה בשעון זמן העולם, הגעה אל מגדל הטלוויזיה(מומלץ לאכול במסעדה בראש המגדל) וביקור בבית העירייה האדום.

בניין הפרלמנט הרייכסטאג וביקור בדום, מומלץ להזמין כרטיסים מראש בחינם.

שער ברנדנבורג – נמצא בכיכר פריז אחד מסימני הזיהוי של העיר ברלין.

אנדרטה לזכר יהודי אירופה שנרצחו , ידועה בשם אנדרטת השואה, 2711 עמודי בטון בגדלים שונים המזכירים כי בשואה נרצחו גברים, נשים, ילדים ותינוקות.

קניונים שונים, קניון אלכסה, Mall of Berlin, Sony Store Berlin והקניון המרשים והיוקרתי ביותר קניון KADEWE.