טנזניה

טנזניה היא מדינה במזרח אפריקה אשר מונה כ 60 מיליון תושבים, טנזניה היא אחת מהארצות העניות בעולם, יש המון טבע, נופים, תרבות שונה, פעיליות אקסטרים ועוד המון דברים לראות ולעשות.

ארבעת המקומות המומלצים ביעד זה הם, ביקור בעיר הבירה, דאר א סלאם, טיפוס על ההר הגבוה ביותר באפריקה הקילימנג'רו אשר מתנשא לגובה של כ – 6000 מטר, הפארק הלאומי הסרנגטי אשר משתרע על שטח של כ 60,000 ק"מ ובו ניתן לראות מגוון רחב של בעלי החיים באפריקה והיעד האחרון אשר בו ביקרתי הוא האי זנזיבר.

באי זנזיבר ישנו רוב של כ 99% מוסלמים אשר מתקיימים בעיקר על ייצור תבלינים וכמובן על תיירות, השפה הרשמית בזנזיבר היא סוואהלית .

יעד זה מכיל שילוב מדהים של תרבות שונה, חופים חלומיים והמון פעיליות שניתן לעשות.

רוב המלונות בזנזיבר הם ריזורטים מגודרים(לרוב בשתי שכבות של הגנה) שאליהם לרוב המקומיים כלל לא יכולים להיכנס, השמירה על המלונות מבוססת ברובה על ידי שבט המסאי אשר ידועים בכישרון הציד האפריקאי שלהם, הלבוש המסורתי של הגברים של שבט המסאי הוא גלימות בצבע אדום ומצ'טה בחגורה ואילו הנשים מגולחות ראש לבושות בלבוש בצבע כחול.

השילוב שבין הריזורטים המפוארים מצד אחד והעוני המחפיר של התושבים מהצד השני בולט באופן חריג, למרות זאת בביקור בכפרים שבהם אין כמעט תשתיות וכן בשיחות עם מקומים רואים אנשים שמחים שטוב להם בחלקם.

לזנזיבר יש קצב משלה מתחילת הביקור ניתן להבחין בקצב האיטי של של כל שרות ביעד זה , לא לחינם המשפט הרווח והנפוץ ביותר הוא: האקונה מטטה = אין דאגות. יעד זה בהחלט מלמד שבכדי להיות שמחים ומאושרים לא צריך הרבה בחיים.

האטרקציות המומלצות ביעד זה הם:

ביקור בעיר הבירה, זנזיבר סיטי, השווקים המיוחדים, יצירות האומנות המרהיבות, ביקור בעיר העתיקה – סטון טאון, ולאוהבי סולן להקת קווין, פרדי מרקיורי ניתן אף להגיע לבית אשר בו הוא נולד.

מבחינת החופים, החופים היפים ביותר נמצאים בצפון האי ושם ניתן לראות כוכבי ים ונופים חלומיים, החופים במזרח האי בהחלט יפים ומיוחדים ובהם ניתן לראות את הגהות והשפל באופן חריג, בשעות הבוקר צריך ללכת המון עד שניתן להיכנס למים ובשעות אחר הצהרים בשל הגהות המים עמוקים מאוד מתחילת הכניסה, בשל תופעה זו ניתן לראות בעלי חיים ימיים רבים מתים בקו החוף וכן צמחיה סבוכה בחלק מן המקומות.

האטרקציות ביעד זה הן רבות, ישנם טיולי שייט צפונית לאי שבהם ניתן לראות ולבקר באי הנעלם(בשל הגהות והשפל), ביקור ביער הקופים ג'וזאני וצפיה בקופי הקולובוס האדום, ביקור באי התבלינים, ביקור באי האסירים וצפייה בצבי הענק, מרכז הפרפרים, חווה להצלת צבי ים ועוד המון אפשרויות שונות.

ממליץ בחום להגיע ליעד זה, לצאת מהריזורטים המפנקים ולחוות את החוויה האפריקאית.

חופים

כפרים

שווקים