יוון

יוון היא מדינה אשר מורכבת מכ 3000 איים, חלקם קטנים וחלקם גדולים. עיר הבירה אתונה היא גם המרכז הכלכלי, השלטוני והתרבותי במדינה.

בשל המקומות הרבים והאיים המרובים טיול ליוון יכול להתמקד בשניים עד שלושה איים/ערים.

תרבות יוון העתיקה ובראשה עיר הבירה אתונה מכילה סמלים ומקומות היסטוריים רבים כמו האקרופוליס שהוא שריד של אתונה העתיקה , גבעה שהיתה בעבר מבוצרת בכדי לתת יתרון מלחמתי לתושבים באקרופוליס.

לא ניתן להזכיר את יוון ללא הפילוסופים הגדולים, אריסטו, אפלטון וסוקרטס.

ביוון בדומה לישראל יש חוק גיוס חובה לגברים בגיל 18 למשך 9 חודשים, נשים יכולות להתנדב ואינן מחויבות להתגייס.

האיים ביוון הם רבים , מגוונים ושונים בעלויות, בחלקם גם הנופים הם שונים. האיים המרכזים הם האי כרתים , מיקונוס, זקינטוס, קורפו, סנטוריני,רודוס, לפקדה ועוד רבים.

ביעד זה ארשום המלצות לאי כרתים, הגדול באיי יוון.

לרוב בהגעה ליעד כמו האי כרתים ההתמקדות היא בנופים, בחופי הים ובמלונות המפנקים, לכן ההמלצה הראשונה היא להזמין מלון אשר סמוך לים, בטיול משפחתי עם ילדים עדיף לבחור במלון עם פארק מים בתוכו.

חוץ מחופי הים, ניתן לטייל במקומות רבים באי זה, אני ממליץ לשכור רכב ולנסות לחוות גם את הכפרים הקטנים ובמיוחד את הכפר זארוס וביקור במפעל המים המינרלים. עם ילדים ניתן להגיע לפארק המים הגדול, האקווריום המושקע וכן ביקור בחנות JAMBO הגדולה והזולה.

יעד נוסף מומלץ הוא האי ספינלונגה, אי המצורעים. ההגעה לאי מתבצעת בשייט בספינה מול חופיו המזרחים של כריתים, לפני ההגעה לאי המצורעים ניתן להנות משייט נחמד ורחצה בים. לאי זה הוגלו המצורעים בתקופת ימי הביניים. לפני ההגעה לאי המצורעים מומלץ לקרוא את הספר האי של סופיה.