ספרד

את ספרד ניתן לחלק ל 2, החלק הספרדי האותנטי והחלק התיירותי יותר.

את ברצלונה אשר מאוד אהובה על הישראלים בהחלט אהבתי אבל מבחינתי וולנסיה ומדריד יותר מיוחדות ומראות את התרבות הספרדית בצורה יותר אותנטית.

כמובן שיש המון מה לראות בברצלונה, המבנים של גאודי, סגרדה פמיליה(כנסית המשפחה), שוק לבוקריה ,אצטדיון קאמפ נאו, מדרחוב לה רמבלה, מונז'איק(גבעת היהודים), המזרקות המזמרות, ועוד אתרים רבים. ניתן גם לצאת לטיולים יומיים מחוץ לברצלונה, ביקור במנזר מונסרט, ביקור במוזיאון בעירו של הצייר האגדי סלבדור דאלי(פיגרס) וכן ניתן בתקופת הקיץ להגיע לחופים המדהימים של קוסטה ברווה.

על כל האתרים ניתן לקרוא ולראות, אוטובוס התיירים Hop On Hop off מקיף את רוב המקומות שהזכרתי, אחד מהחוויות המיוחדות ביותר שלי בברצלונה היה ביקור במשחק כדורגל באצטדיון קאמפ נאו, ההרגשה המדהימה במשחק של כ 90 אלף אוהדים, הסדר המופתי, המוזיקה הטובה והאווירה המחשמלת גרמו לי לחזור מספר פעמים ולא לוותר על חוויה זו.

כפי שרשמתי מעלה, למרות כל הדברים הטובים על ברצלונה במדריד הרגשתי זר, בחנויות רבות לא דיברו אנגלית וכלל לא הבינו אותי ושם הקסם התחיל.

השווקים במדריד, הביקור בארמון המאלכותי( בספרד המשטר הוא מונרכיה חוקתית, מלך ספרד פיליפה השישי הוא דמות נערצת) , המוזיאונים הרבים, מופעי הפלמנקו האותנטים , המאכלים והמשקאות המיוחדים בהחלט משאירים חותם על יעד זה.

בכל אזור בספרד ישנם מאכלים שונים וכן אינטרפטציה שונה לאותו מאכל, הטאפסים שונים ומגוונים במקומות רבים, הצ'ורוס המדהים אך מבחינתי המאכל הטוב ביותר הוא הפאייה שהגיע במקור מאזור וולנסיה, לפאייה יש ווריאציות שונות ומרובות וגם אפשרות צמחונית, לטעמי בוולנסיה הפאייה הוא הטוב ביותר.

בוולנסיה אשר פחות מתויירת על ידי ישראלים יש בהחלט הרבה מה לראות.

ישנה רצועת חוף מהממת, מוזיאון מדע מהיפים והטובים בעולם, אשר אותו תכנן האדריכל הספרדי סנטיאגו קלטרווה אשר גם תכנן את גשר המיתרים בכניסה לירושלים. בוולנסיה פזורים עצי הדרים רבים, וולנסיה הייתה ידועה בעבר בזנים המיוחדים של התפוזים שלהם.

וולנסיה היא העיר השלישית בגודלה בספרד אחרי ברצלונה וכמובן מדריד, ניתן לשלב את יעד זה בטיול עם מדריד.

לסיכום לא ניתן לדבר על ספרד מבלי להזכיר את המורשת היהודית אשר הייתה מרוכזת בעיקר בדרום ספרד וכן את החופים בצפון מזרח ספרד בחבל קוסטה ברווה ובמיוחד בטוסה דה מאר ובעיירות הסמוכות.

ספרד הוא יעד מקסים לטיולי רומנטי, טיולי משפחות, טיולי בר/בת מצווה ובעצם כל אופי של טיול יכול להתקיים בחבל ארץ זו.