צרפת

אוכל טוב, יקבים מצוינים, מצודות, טירות מרשימות, מוזיאונים, פארקים ועוד המון פעיליות ואטרקציות ביעד זה, לא לחינם צרפת היא המדינה המתויירת ביותר בעולם בשנים האחרונות. למרות זאת בהחלט מורגש שהצרפתים המקומיים הם לא סימפטיים במיוחד לתיירים.

לא ניתן להזכיר את צרפת בלי להתחשב בעובדה החשובה שיהדות צרפת הינה השלישית בגודלה בעולם(אחרי ישראל וארה"ב).

ביקור בצרפת ביקבים, במצודות ובטירות השונות מצריך יציאה מעיר הבירה פריז, ישנם יקבים מצויינים במזרח צרפת בחבל אלזס אשר סמוך לגבול עם גרמניה וכן ביקור במערב צרפת במון סן מישל הנחשב לישוב היפה ביותר בצרפת אשר מציג את תופעת הגהות והשפל באופן מרשים.

הבירה פריז מכילה כל מה שתייר צריך, מאפיות חלומיות, מוזיאון הלובר, אחד מהמוזיאונים הגדולים והמפורסמים בעולם, חובבי האומנות יכולים להיות בלובר גם שלושה ימים ולא יספיקו לראות את כל התערוכות והמייצגים, מגדל אייפל אשר ניתן לראות אותו מאזורים רבים בפריז וכמובן שמומלץ גם לעלות עליו וכן שער הניצחון, השאנז אליזה, קטדרלת נוטרדם ואם יוצאים מערבית מפריז ניתן לראות את גני וורסאי המרשימים.

בהזמנת מלונות במרכז פריז אני ממליץ לוותר על ארוחת הבוקר ולהנות מארוחות שונות ומגוונות בכל יום בקונדיטוריות הטובות בעולם, ייתכן שזה יהיה יקר יותר מתוספת ארוחת הבוקר במלון אך זאת חוויה שלא מומלץ לפספס.

ביקור עם ילדים מחייב ביקור בפארק השעשועים המצוין דיסנילנד אשר ידוע גם בשם יורו דיסני. בפארק זה ניתן להזמין תור למתקנים העמוסים בחינם(Fast pass) ובזמן ההמתנה להנות ממתקנים אחרים, שימו לב שלא ניתן לקבוע בזמן ההמתנה תורים למתקנים נוספים כך שכדאי לנצל זאת למתקנים העמוסים ביותר.

להערכתי טיול של שבוע יכול להקיף את האטרקציות העיקריות במטרפולין של פריז, כמובן שמומלץ להוסיף ימים ולחוות גם את האזורים הנוספים שיש ליעד זה להציע.