קנדה

קנדה היא המדינה השניה בעולם בשטחה(אחרי רוסיה), עם כ- 37 מיליון תושבים.

בתחילת דרכה קנדה הייתה מושבה בריטית, רק בשנת 1982 השתחררה קנדה מהתלות בבריטניה . למרות ה "שחרור" מבריטניה עד היום לקנדה יש מלכה וזאת כמובן מלכת אנגליה, אליזבת השניה. המלכה עדיין נחשבת ראשת המדינה מבחינה סימלית ואפילו נמצאת על שטר ה 20 דולר הקנדי.

לאחר שנים רבות אשר קנדה התבססה וגדלה באמצעות הגירה גדולה, קנדה שינתה בשנים האחרונות את מדיניות ההגירה ומאפשרת כיום הגירה של היקף של עד 1% מהתושבים. בביקור באטווה וגם בערים נוספות ברחבי קנדה ניתן לראות מהגרים רבים וחנויות רבות מכל רחבי העולם.

אוכלוסיית אוטווה, בירת קנדה מונה פחות ממליון תושבים, כיאה לעיר בירה באטווה נמצא בית הפרלמנט, בית ראש הממשלה, בית המושל הכללי, בית המשפט העליון ועוד מקומות רבים שניתן לראות ולבקר.

לא ניתן לבקר בקנדה ללא ביקור בטורנטו העיר הגדולה ביותר בקנדה אשר קרובה לארצות הברית וכמובן למפלי הניאגרה אשר צד אחד מהם נמצא בארצות הברית והצד השני בקנדה.

מפלי הניאגרה בקנדה נקראים "מפלי הפרסה" אשר סמוכים לעיר באפלו בארה"ב, ומרוחקים כשעה וחצי נסיעה מהעיר טורנטו.המעבר בין ארה"ב לקנדה מצריך מעבר גבול. ממליץ לישון באחד מהמלונות אשר קרובים למפלים, לראות את מופעי הזיקוקים בערב , לשוט בספינה אשר מתקרבת למפלים ולהנות בערב מעיירה צבעונית(קליפטון היל) אשר נראית כאילו יצאה מתוך ספר קומיקס.

צפונית למפלי הניאגרה ניתן לבקר בשעון פרחים ענקי וכן להגיע לעיירה ניאגרה און דה לייק(Niagara On The Lake) , עיירה קטנה וציורית עם מסעדות וקונדיטוריות טובות.

בשל החורף הקשה בטורונטו (בחודש ינואר הטמ"פ הממוצעת היא כ 2- מעלות צלזיוס), הוקמה בטורונטו עיר תחתית מתחת לאדמה, Toronto PATH באורך של כ 30 ק"מ עם יותר מ 1000 חנויות, כ – 50 בניינים מחוברים ביניהם ,מספר תחנות של רכבות תחתיות ואפילו מלונות לכן גם בביקור בתקופת הקיץ חייבים לראות את ה Toronto PATH.

אחת מהתמונות המזוהות ביותר בטורונטו הוא מגדל CN, בגובה של 533 מטר אשר ניתן לעלות אליו ולאמיצים ניתן אף להקיף מבחוץ את המגדל לאחר שנקשרים ברתמת ביטחון, ההליכה מתבצעת בגובה של כ 350 מטר .

בקנדה נהוגה השיטה המטרית כמו בארץ. במעבר בין קנדה לארצות הברית ניתן לראות את השלטי המהירות בק"מ במקום במייל ובנוסף חלק ממערכת הכבישים הבין עירונים הם כבישי אגרה .

בטיול בקנדה ניתן לראות יערות רבים, שטחים ומרחבים עצומים, אנשים אדיבים ותחושה רגועה. לא לחינם קנדה היא אחת מהמדינות המובילות בעולם במדד איכות החיים.

מפלי הניאגרה