קפריסין

קפריסין היא מדינת אי המרוחקת כ 400 ק"מ מישראל, עיר הבירה של קפריסין ניקוסיה מחולקת לשתים, הרפובליקה של קפריסין וקפריסין הטורקית. ההפרדה מוכרת בשם הקו הירוק או קו אטילה.

חוץ מעיר הבירה, ישנן עוד מספר ערים אשר בהם ניתן בעיקר לנפוש ולצאת לטיולים מאתגרים.

לרנקה, עיר נמל אשר כמו שאר קפריסין מבוססת בעיקר על תיירות, ישנן אטרקציות רבות חוץ מרביצה על קו החוף באורך 25 ק"מ וביצוע ספורט ימי וצלילה, ניתן לבקר באגם המלח ולצפות בציפורים נודדות במסע שבין אפריקה לצפון אירופה. ניתן גם לטייל בטיילת הדקלים לאכול במסעדות ולהנות מערב בטברנה מקומית.

לימסול, עיר נמל נוספת אשר משמשת גם כמרכז עסקים בינלאומים, מומלץ לבקר במבצר לימסול, בטיול משפחות עם ילדים קטנים כדאי גם להגיע אל בית הזוחלים וכן אל הפעילות המוטוריות שיש שבקרבת אי זה.

איה נאפה, המון מועדנים ופעיליות אשר מיועדות בעיקר לצעירים ובנוסף פארק המים פארק ווטרוורלד (WaterWorld Waterpark) אשר נחשב לאחד מפארקי המים הגדולים באירופה.

פאפוס, חופי פאפוס הם מהיפים בקפריסין, ביניהם יש גם את חוף אפרודיטה(אלת היופי ,התשוקה. האהבה והפריון) , על פי המיתולוגיה מחוף זה עלתה אפרודיטה מתוך קצף הגלים.

לטעמי פאפוס הוא היעד המתאים ביותר בקפריסין למשפחות עם ילדים , ישנן אטרקציות רבות, שפע של טיולים רגליים, טיולי גיפים שניתן לצאת בסביבה, קניונים, טברנות, מסעדות טובות, טיילת יפה, עתיקות, פארק מים מרשים וכל מה שצריך לחופשה של כשבוע.

מציע להתחיל לארוז…