רומניה

ממליגה, צורבה ואפילו עט נובע הומצאו ברומניה.

ברומניה כמו במדינות מזרח אירופאיות אחרות ישנם מקומות וערים מתקדמות ומפותחות ומקומות מיושנים שלא התקדמו עם הזמן.

עיר הבירה בוקרשט מכילה את השילוב שבין החדש לישן, בחלק מהקניונים המפוארים ביותר שבהם נראה שהקדמה שולטת בהם הצצה קצרה לשירותי האורחים בקניון מראה תשתיות מיושנות ותכנון מסורבל למידי.

בעיר הבירה ניתן לבקר בפרלמנט הרומני, לשכור אופניים בפארק הרסטארו(בתקופת הקיץ), לבקר במוזיאון להיסטוריה יהודית לזכר יהודי רומניה אשר ניספו בשואה. חובבי האופרה ישמחו להגיע אל האתנאום הרומני שהוא אחד מבניני האופרה מהטובים שבעולם, בפארק המים המקורה הטרמה ניתן להנות למשך יום שלם גם אם לא מגיעים עם ילדים. ישנן מסעדות אותנטיות טובות במחירים מגוחכים,מועדונים מתקדמים, ועוד דברים רבים שיש לעיר זו להציע.

הקסם האמיתי ברומניה דווקא לא נמצא בעיר הבירה אלה צפונית לשם במטרפולין באזורים של סינאיה, בראשוב וכמובן באזור טרנסילבניה והרי הקרפטים ברומניה.

בסיניאה מומלץ לבקר בארמון פלש אשר שימש כארמון הקיץ למשפחת המלוכה ונחשב לאחד מהארמונות היפים ברומניה, ישנם סיורים בארמון אך התדירות של הסיורים באנגלית לא גבוה, שימו לב שהצילום בתוך הארמון הוא בתשלום נוסף, ישנם מסלולים רגלים וטבע עוצר נשימה באזור זה ובהחלט מומלץ להיות באזור זה כשלושה ימים.

בבראשוב מומלץ לבקר בטירת בראן המוצגת בתור טירת דרקולה, לפני העלייה לטירה ישנם מוכרים רבים של גבינות ומוצרים מקומים רבים, לא לוותר על קניון Coresi Shopping מחירים זולים ומוצרים איכותיים וכמובן בחורף אזור זה וההרים הסמוכים ידועים כאתרי סקי מצויינים במחירים הוגנים.

אזורים אלו הם יעד זול ואידיאלי למשפחות חובבות נופים ואתגרים.

החלקה על הקרח, בוקרשט