שוויץ

מעצמת השוקולד הגדולה בעולם, חוץ משוקולד יש לשוויץ המון מה להציע, נופים מדהימים, גבינות מצוינות, מערכת הרכבות הטובה בעולם ועוד המון.

מספר התושבים בשוויץ הוא כ- 8.5 מיליון, באופן מפתיע עיר הבירה ברן היא רק העיר החמישית בגודלה במדינה . ישנן עוד מספר ערים לטיול בשוויץ אך היופי האמיתי הוא בנופים, במפלים, ההרים והתצפיות המרהיבות.

נתחיל בערים: בברן ניתן לבקר במתחם הדובים אשר נמצאים בלב בעיר(עד היום) , הדובים סגורים שם במתחם מגודר, יש הסוברים שהשם ברן הוא בשל הדובים( Bär, היינו "בֶּר", הוא דוב בגרמנית) כמו כן מומלץ גם לטייל בעיר העתיקה ולהגיע אל מגדל השעון אשר נבנה בשנת 1911 ופועל ללא חשמל , בכדי שהשעון ימשיך לעבוד צריך לבצע מתיחה באמצעות ידית מיוחדת בכל 27 שעות, אטרקציה נוספת שמאוד מומלצת היא ביקור בבניין הפרלמנט אשר בחזית שלו יש 26 מזרקות אשר מופעולות כמעט בכל שעה.

בעיר באזל אשר בה נערך הקוננגרס הציוני הראשון, ניתן לבקר במלון שלושת המלאכים ולראות את המרפסת שהרצל עמד והשקיף על נהר הריין , לסייר בעיר העתיקה וכן לטייל בכיכר השוק, לראות את דוכני הפרחים, לקנות מהפירות והירקות ולהיכנס לבניין העירייה המרהיב אשר צבוע באדום ונמצא ממש בחלקו האחורי של כיכר השוק.

העיר ציריך מהוות נקודה קרובה להמון אטרקציות שבראשם מפלי הריין המרהיבים, בביקור עם ילדים ניתן לבקר בגן החיות היפה, בעיר זו אין צורך להיות יותר מיום אחד.

לוצרן לדעתי היא העיר היפה ביותר בשוויץ, גשר הקפלה המרהיב הוא אחת מתחנות החובה בעיר זו, טיול רגלי בעיר העתיקה והגעה אל פסל האריה העצוב אשר מנציח את זכרון חיילי המשמר השוויצרי אשר נהרגו בשנת 1792 במהלך המהפכה הצרפתית בהחלט מרשים, בנוסף לוצרן היא גם נקודה מצוינת לטיולי נופים והרים באזור מרכז שוויץ.

בעיר גנ'בה מומלץ לבקר בבניין האו"ם אשר מוכר כמקום מושבו השני של ארגון האומות המאוחדות(האו"ם), גן שעון הפרחים וכן הגנים הבוטנים בהחלט מרשימים, ישנה גם את מזרקת סילון המים אשר נמצא בקרבת גן שעון הפרחים, אגם גנ'בה הוא בהחלט מקום מרשים עם מספר מקומות וטירות מיוחדות, אחת מהטירות המיוחדות היא טירת שיון אשר נמצאת בצד השני של אגם גנ'בה, לבסוף גולת הכותרת בעיר זו היא ביקור במרכז הגדול בעולם לחקר חלקיקים CERN , במרכז ניתן לערוך סיורים ולהתרשם מההתקדמות הטכנולוגית.

חשוב לשים לב, שדה התעופה בגנ'בה מחולק לשתי כניסות ויציאות, שוויץ וצרפת, צריך לבדוק ולוודא שעוברים למקום הנכון, כמו כן בהזמנת מלון בקרבה לשדה התעופה חשוב לוודא את מיקומו.

כמובן שפסגות ההרים והמפלים המרשימים הם היופי האמיתי של שוויץ , כל הערים יכולים להוות נקודת מוצא לטיולי נופים מהיפים בעולם.

ללא ספק שוויץ הוא יעד מומלץ לביקור וזאת למרות העלויות הגבוהות של המלונות, האטרקציות וכן אמצעי התחבורה.

CERN , מאיץ החלקיקים הגדול בעולם