תאילנד

סוואדי-קה (לאישה), סוואדי-קראב (לגבר) = שלום בתאילנדית

כנראה המילה הנפוצה ביותר בכל רחבי תאילנד, בכל יום
וכמעט בכל מקום תשמעו זאת. חוץ ממילה זו לא תפסיקו לשמוע את צלצול הפעמון הממכר של רשת החנויות

seven eleven
(7/11) 
אשר פזורות בכל רחבי תאילנד .

תאילנד הינה מדינה בודהיסטית אשר למעלה מתשעים
אחוז מאוכלוסייתה משויכת לבודהיזם, דת זו היא שונה ומיוחדת, מקבלת בהבנה את הדתות
האחרות ואינה מנסה לכפות זאת על אף אחד.

ראמה העשירי מלך תאילנד הוא אישיות מורכבת עם עבר בעייתי ולמרות זאת ישנה הערצה וכבוד רב של חלק ניכר מהתושבים למלך הנוכחי.

מסלול הטיול הקלאסי(צפון,איים,בנגקוק) אשר שכיח אצל רוב התיירים מישראל הוא גם הנכון ביותר אך כמובן שיש צורך בהתאמות לפי אופי הטיול והמשתתפים.

הנחיתה לרוב היא בעיר הבירה בנגקוק ומשם ללא עצירה ממשיכים ישירות
לטיסת המשך לצפון תאילנד, לרוב נוחתים בצ'יאנג מיי, העיר השנייה בגודלה בתאילנד,
עיר זו היא נקודה מרכזית לטיולים בצפון תאילנד, טיולי כפרים של שבטים תירותיים ומרשימים, שווקים מיוחדים , השוק של יום שבת(Saturday market) והשוק של יום ראשון(Sunday market). במידה ומגיעים בימים אחרים אין מה לדאוג, בכל לילה יש שוק אשר נקרא Night bazar קטן יותר אך מאוד דומה לשווקים של ימים שבת וראשון, ניתן לעלות לדוי איתינון(ההר הכי גבוה בתאילנד, כ 2500 מטר),ממליץ לנסוע לצ'יאנג ראי ולבקר במקדש הלבן, ביקור בשווקים הקטנים והיפים והגעה לאזור משולש הגבולות אשר לא רחוק משם. רוב טיולי הגיפים של החברות הישראליות יוצאות מצ'יאנג מיי, לכל חברה יש אופי שונה ומקומות שונים לביקור, חברה אחת נוסעת אל משולש הגבולות ואילו החברה השניה נוסעת לעיר היפה פאי. אני ממליץ לשכור את שרותיהם של המדריכים המקומיים ולחוות את צפון תאילנד בצורה שונה ומיוחדת.

מצפון תאילנד לרוב טסים דרומה לאיים , ישנם מספר
איים. בקראבי ניתן לשוט אל חוף ריילי ביץ אשר ידוע כאחד מהחופים היפים בתאילנד וכן לצאת לשייט לשבעת האיים הסמוכים ליעד זה ובינהם קופיפי היפה. ישנם עוד חופים רבים בדרום תאילנד, הנפוץ והמוכר ביותר הוא קו סאמוי, לדעתי קו סאמוי הוא האי הטוב ביותר, שילוב של אטרקציות רבות, חופים מדהימים, טיולי גיפים, מקדשים, שווקים מרשימים אוכל מצויין ובילויים בלי סוף. מקוסמוי מומלץ גם לשוט לקופנגן, במידה ומגיעים בתקופת מסיבות ה Full moon או ה Half moon אסור לפספס את חוויה זו. לאחר בילוי באיים נהוג לטוס שוב לבירת תאילנד בנגקוק שגם לה ובסביבתה יש המון מה לראות ולחוות, אזור קנצנבורי וכן אזור אמפוואה מאוד מרשימים ואינם דומים לנופים בצפון תאילנד, ניתן לראות בסרטונים מטה את שוק המטריה המתקפלת וכן את השייט בסמוך לקופים השוחים. כמו כן השוק הצף שהוא חוויה בפני עצמה לא רחוק מבנגקוק. בעיר בנגקוק ניתן לבקר בארמון המלך המרשים(לא לשכוח ללבוש מכנסים ארוכים), לראות את האקווריום המושקע ואת מוזיאון מדאם טוסו,לטייל בצ'יינה טאון ובאזור הקאוסאן העמוס, קניות בקניוני MBK/טרמינל 21 ושלושת הסיאם, ביקור באסיאטיק אשר מאוד מזכיר את מתחם שרונה ועוד המון פעילויות.

מבנגקוק לרוב טסים בחזרה לישראל. מבחינתי כמו בכל יעד אחר אך במיוחד בתאילנד המקומות המיוחדים שלא כל תייר מגיע אליהם באמצעות מדריכים מקומיים, מאפשריים לחוות את יעד זה בצורה המושלמת.

נקודות כלליות:

האוכל בתאילנד ממש טוב ונקי כולל בדוכנים בחוץ, אל תפחדו לנסות אוכל מקומי ואל תיצמדו למסעדות הישראליות. כשמבקשים חריף לבקש חריף בצד ולא ביחד עם המנה, בנוסף חשוב לבקש ללא רוטב דגים(Fish Sauce) אשר מאוד נפוץ בתיבול שלהם.

מכבסות בתאילנד – לכולם יש 2 תעריפים שרות מהיר ושרות רגיל, אם תצליחו תתכווננו לשרות הרגיל זה לוקח להם כ 24 שעות, המחיר נקבע לפי המשקל בקילוגרם.

הכי חשוב, האנשים נחמדים מאוד, אין תחושה של לחץ או חוסר בטחון, חשוב לחוות את תאילנד גם באווירה וגם בטעמים שימו לב לתאילנד יש קצב משלה.

תאילנד ממש לא רק בטן גב

הטבע במלוא הדרו

טעמים אקזוטים

תרבות שונה ומיוחדת

מסלולים אתגריים

מקומות אירוח חלומיים

מקדשים, מקדשים ועוד קצת מקדשים

שוק המטריה המתקפלת, אמפאווה